Nowohucka Liga Piłkarska - strona oficjalna

Nowohucka Liga Piłkarska

Sztandarowym przedsięwzięciem boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Kalinowym 18 w Krakowie jest powstanie i prowadzenie ligi piłki nożnej dla chłopców: Nowohuckiej Ligi Piłkarskiej.

Organizatorem ligi jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie wspólnie z Radą Dzielnicy XVI miasta Krakowa (Bieńczyce).

Pomysł stworzenia ligi i jej działanie ma na celu dać młodzieży z Nowej Huty alternatywę do spędzania aktywnie czasu wolnego., jak zagospodarować swój czas z pożytkiem dla siebie i najbliższego otoczenia. Celem jest również łagodzenie antagonizmów na tle sportowym. Niezdrowy doping, ”bojówki” to problemy często spotykane na terenie Nowej Huty. Poprzez integrację młodych ludzi przez sport, wspólne mecze czy zdrową rywalizację uczymy i pokazujemy jak żyć obok kogoś o odmiennych poglądach oraz jak się nawzajem tolerować.

Uczestnictwo w lidze jest nieodpłatne, a wszystkie mecze rozgrywane są na boisku wielofunkcyjnym przy Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie na osiedlu Kalinowym 18.

Liga posiada własny, specjalnie stworzony do tego celu regulamin rozgrywek.

Patronem medialnym naszej ligi jest internetowy portal futbolowo.pl

Meczom towarzyszy duch zasady „fair play” a młodzież uczy się współdziałania w zespole oraz zdrowej rywalizacji.

20-21 września 2019 roku rozpoczynamy rozgrywki naszej ligi. Mecze rozgrywane będą w piątki, soboty i/lub niedziele. Łączna liczba spotkań szacowana jest na około 240. Przewidujemy udział około 16.  drużyn młodzieżowych . Całkowita liczba uczestników szacowana jest na około 200 osób.

Turniej Mistrzów NLP
Ładowanie...